Občni zbor PGD Žiri - 19. 1. 2019 - 2. del

DSCF1955 resize(foto: JK)

Na občnem zboru PGD Žiri, na katerem je bilo prisotno 91 članov in 27 gostov, so dobro delovanje društva v preteklem letu v svojih govorih potrdili tudi predsednik GZ Šk. Loka Anton Beovič, občinski gasilski poveljnik Sebastjam Pagon, ter predstavniki pobratenega PGD Cerkno in ostalih sosednjih društev.

Nekaj konkretnih podatkov:

• Na operativnem podrocju je 148 oseb opravilo preko 9700 ur.
  • Na 17 intervencijah je 29 gasilcev opravilo 159 izvozov in 194 ur.
  • Temeljno usposabljanje: 6 clanov je naredilo tecaj za pripravnika, 4 clani za višjega gasilca in 1 clan je opravil tecaj za nižjega gasilskega castnika.
  • Dopolnilno usposabljanje: 1 clan je opravil tecaj za nosilca IDA, 2 clana obnovitveni tecaj za nosilca IDA, 1 clan tecaj za tehnicnega reševalca, 1 clan je opravil tecaj za gašenje notranjih požarov modul A in 2 clana gašenje notranjih požarov modul B.; 2 clana tecaj za delo s helikopterjem, 1 clan tecaj za gašenje požarov v naravi; 7 clanov tecaj za strojnika, 1 clan tecaj za vodenje intervencij; 3 clani so opravili tecaj za prvega posredovalca, 10 clanov obnovitveni tecaj za prvega posredovalca.
  • Organizacija 3 društvenih vaj in sodelovnje na 5 meddruštvenih.
  • Opremljenost in vzdrževalna dela v orodjarni: 14 novih celad, 3 zašcitne obleke, Iz požarnega sklada smo prejeli eno prenosno radijsko postajo, zamenjana baterija v AED,
  • obnovljena poveljniška soba.
  • Odlični rezultati na tekmovalnem področju: 1. mesto ćlanic B na državnem, 2. mesto članov B na državnem, na tekmovanju GZ Šk. Loka so odlični rezultati v posameznih kategorija v društvo ponovno prinesli prehodni pokal.

Zatorej ne čudi veliko podeljenih zahval in priznanj:

• 5 zahval za pomoč pri gradnji letne kuhinje.
  • 18 društvenih priznanj III. stopnje za udeležbo na državnem tekmovanju.
  • 17 društvenih priznanj III. stopnje za večkratno udeležbo na državnem tekmovanju.
  • 6 društvenih priznanj III. stopnje za požrtvovalno delo v društvu.
  • 2 društveni priznanju III. stopnje za dolgoletno in požrtvovalno delo v društvu.
  • Značke za dolgoletno delo v operativi: 3x za 10 let, 1x za 20 let in 5x za 30 let.
  • Značke za dolgoletno delo: 12x za 10 let, 2x za 20 let, 1x za 30 let, 3x za 40 let in 1x za 50 let.
  • Priznanja GZ Šk. Loka: 1x III. stopnje, 3x II. stopnje in 1 x prve stopnje.
  • Podeljena ena plaketa gasilskega veterana.

Čestitke za opravljeno delo in pa vsem dobitnikom pohval in priznanj.